Przejdź do:

AviaryPL wydaje Firefoksa 1.0 PR

AviaryPL, oficjalny polski zespół lokalizacyjny Mozilla.org ma przyjemność przedstawić lokalizację szybkiej, bezpiecznej i niezwykle przyjaznej dla użytkowników przeglądarki Firefox w wersji 1.0 Preview Release (w skrócie PR). Firefox 1.0 PR przeniesie użytkowników tej nowoczesnej przeglądarki internetowej na nowy poziom doznań! Uczyni przeglądanie witryn internetowych jeszcze łatwiejszym i bezpieczniejszym, a zatem i bardziej przyjemnym. Z przeglądarką Firefox takie zagrożenia, jak programy szpiegujące (spyware) czy programy łączące się z internetem poprzez numery 0-700 (dialery) stają się reliktem przeszłości! Firefox nie pozwoli, by bez wiedzy i zgody użytkownika cokolwiek znalazło się na jego komputerze.

Dbając o coraz większą wygodę użytkowania w obecnej wersji programu wprowadzono między innymi: Live Bookmarks czyli zakładki generowane na żywo z kanałów RSS witryn, nowy panel wyszukiwania oraz nowy sposób instalacji wtyczek (ang. plugins) za pomocą kreatora. Firefox 1.0 PR to milowy krok w kierunku wersji 1.0, która odmieni Internet w Polsce i na świecie – powiedział Zbigniew Braniecki, szef zespołu AviaryPL. Pełna lista zmian znajduje się na stronie co nowego serwisu, firefox.pl, a sam program dostępny jest w dziale pobierz.

O programie Mozilla Firefox

Firefox to rewolucyjna, darmowa przeglądarka internetowa, stworzona i rozwijana, by uczynić korzystanie z internetu maksymalnie bezpiecznym i wygodnym. Firefox swoim bezpieczeństwem, funkcjonalnością i intuicyjnością obsługi szturmem zdobywa nowych użytkowników. Wydanie 1.0 PR w angielskiej wersji językowej w przeciągu tygodnia pobrało ponad 2 miliony osób! Oznacza to, że co dwie sekundy program pobierało siedem kolejnych osób! Firefox zbiera też mnóstwo pochlebnych opinii od prasy; Magazyn Forbes mówi o nim, że jest lepszy niż Internet Explorer pod każdym względem, a jego stosowanie zamiast IE zaleca Departament Bezpieczeństwa Narodowego USA.

O Zespole AviaryPL

Zespół AviaryPL to grupa programistów i tłumaczy pracujących nad polskimi wersjami produktów Fundacji Mozilla, która swą działalność formalnie rozpoczęła w marcu 2004 r. Celem zespołu AviaryPL jest przygotowywanie spolonizowanych wydań rewolucyjnej przeglądarki internetowej Mozilla® Firefox™ oraz niepowtarzalnego programu do obsługi poczty e-mail i grup dyskusyjnych, Mozilla® Thunderbird™.

We wrześniu 2004 roku zespół AviaryPL stał się oficjalnym zespołem lokalizacyjnym zatwierdzonym przez Fundację Mozilla.

O Fundacji Mozilla

Fundacja Mozilla (The Mozilla Foundation) jest niedochodową organizacją, której misją jest tworzenie i wspieranie rozwiązań prowadzących do rozwoju Internetu, a także zachowanie mnogości tych rozwiązań, tak, aby użytkownicy i programiści mieli możliwość wyboru. Założona w lipcu 2003 przy wsparciu AOL/Netscape, Fundacja Mozilla istnieje by dostarczać organizacyjnego, prawnego i finansowego wsparcia dla grup tworzących wolne oprogramowanie (open source). Więcej informacji na temat Fundacji można znaleźć na http://www.mozilla.org/.