Przejdź do:

Mozilla Foundation wydała uaktualnienie Firefoksa poprawiające bezpieczeństwo

Błąd bezpieczeństwa został poprawiony, zanim pojawiły się jakiekolwiek próby jego wykorzystania

OPOLE, Polska. – 17 kwietnia 2005 – Mozilla Foundation, organizacja non-profit, która zajmuje się obroną wolności wyboru i promocją innowacji w Internecie, ogłosiła dziś wydanie aktualizacji przeglądarki Firefox poprawiającej jej bezpieczeństwo. Ponownie aktualizacja bezpieczeństwa została udostępniona zanim pojawiły się próby wykorzystania załatanych w wersji 1.0.3 błędów.

Fundacja Mozilla cały czas uważnie przygląda się sprawom bezpieczeństwa i zapewnia o kolejnych aktualizacjach, jeśli wykryte zostaną nowe błędy. Uaktualnienia można pobrać ze strony www.mozilla.org.

Firefox został szeroko doceniony za stabilność, bezpieczeństwo oraz takie innowacje jak przeglądanie w panelach, zintegrowane kanały RSS i ATOM, wbudowana blokada wyskakujących okien oraz setki dostępnych rozszerzeń. Uznany magazyn dotyczący zagadnień bezpieczeństwa, SC Magazine, przyznał niedawno Fundacji Mozilla nagrodę Editor in Chief. Przeglądarka Firefox została pobrana ponad 30 milionów razy i jest dostępna w 28 językach.

“Udostępniona została także polska wersja programu. Można ją pobrać ze strony Firefox.pl” – powiedział Marek Stępień, kierownik polskiej lokalizacji Firefoksa w ramach zespołu AviaryPL.

O Mozilla Foundation

Założona w lipcu 2003 Mozilla Foundation jest organizacją non-profit tworzącą produkty, których zadaniem jest zachować wybór i innowacyjność w Internecie. Fundacja daje organizacyjne, prawne i finansowe wsparcie otwartemu projektowi Mozilla. Fundacja ma siedzibę w Mountain View, Kalifornia. Dowiedz się więcej o Mozilli Foundation na stronie www.mozilla.org.

O AviaryPL

Zespół AviaryPL to grupa programistów i tłumaczy pracujących nad polskimi wersjami produktów Mozilla Foundation, która swą działalność formalnie rozpoczęła w marcu 2004 r. Celem zespołu AviaryPL jest przygotowywanie spolonizowanych wydań przeglądarki internetowej Mozilla Firefox oraz programu do obsługi poczty e-mail i grup dyskusyjnych Mozilla Thunderbird. Więcej informacji o polskiej wersji Firefoksa oraz o zespole AviaryPL można znaleźć na stronie http://www.firefox.pl.

Kontakt prasowy: press at aviary dot pl.