Przejdź do:

Firefox 4 już jest!

22 marca zespół Aviary.pl wydał Firefoksa 4, nową wersję popularnej przeglądarki internetowej, dla systemów Mac OS X, Windows i Linux. Wkrótce pojawi się także wersja mobilna dla urządzeń z systemami Android i Maemo.

Firefox 4 to jak dotąd najszybsza wersja przeglądarki. Dzięki znacznemu poprawieniu prędkości i wydajności nowy Firefox jest od dwóch aż do sześciu razy szybszy niż poprzednia wersja. Znaczne ulepszenia w silniku JavaScript sprawiają, że wszystko, począwszy od uruchamiania programu i wczytywania stron, aż do wydajności grafiki i JavaScriptu, jest niespotykanie szybkie.

Najnowsza wersja Firefoksa wprowadza odświeżony interfejs, w którym zawartość strony zajmuje centralne miejsce ekranu. Funkcje, takie jak karty aplikacji i grupowanie kart (Panorama), sprawiają, że poruszanie się po Sieci staje się łatwiejsze i wydajniejsze. Firefox udostępnia obsługę czołowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, w tym mechanizm zapobiegający śledzeniu czy Politykę bezpieczeństwa treści, które zapewniają użytkownikom kontrolę nad ich osobistymi danymi oraz chronią ich w Internecie.

Funkcja synchronizacji Firefoksa (Firefox Sync) zapewnia użytkownikom dostęp do ich historii przeglądania, otwartych kart, haseł i danych formularzy na wielu komputerach i urządzeniach przenośnych. Firefox oferuje także setki tysięcy dodatków, rozszerzeń i motywów (tzw. “Personas”) oraz nowy menedżer dodatków, ułatwiający użytkownikom odnajdowanie dodatków i zarządzanie nimi, dostosowując Internet do ich potrzeb.

Firefox obsługuje nowoczesne technologie, w tym HTML5, które stanowią podstawę budowania niesamowitych stron i aplikacji internetowych. Na witrynie Web O’ Wonder można zobaczyć, w jak niezwykle kreatywny sposób programiści są teraz w stanie wykorzystywać Sieć.

Firefoksa 4 można pobrać ze strony www.firefox.pl. Zapraszamy także do monitorowania statystyk pobierania przeglądarki na glow.mozilla.org – w ciągu pierwszych 24 godzin od wydania zarejestrowaliśmy ponad osiem milionów pobrań nowej wersji.

Więcej informacji na temat tego wydania można także znaleźć w oficjalnej informacji prasowej Mozilla Europe.